ДОРОГІ ЧИТАЧІ, РАДІ ВІТАТИ ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ!

Ласкаво запрошуємо Вас до бібліотеки загальноосвітньої школи № 63 м. Дніпро, де спілкування з книгою безмежне, де панує світ казок, пригод та фантастики, світ нових знань!

субота, 21 листопада 2015 р.

21 листопада Революція гідності: віртуальна виставка

На Майдані життя б’ється серце надії!
На Майдані життя стали доньки й сини!
Україно моя, чи здобудеться мрія,
За яку свою кров ми в цей день пролили…
Оксана Шпирко
Українська революція кінця 2013-го – початку 2014 років, яка дістала назву Євромайдан, є унікальним, раніше не баченим у світі явищем, що виражена у мирному народному спротиві. Саме на Майдані народилася нова українська нація, високоідейна, готова стояти до кінця, і навіть віддати життя у святій боротьбі за достойне майбутнє рідної землі.
Зазвичай, коли говорять гармати, музи мовчать. В Україні ж події Майдану стали революцією духу, тому музи мовчати не могли.
Українськими режисерами створено чимало кінострічок про Майдан. Не залишили без уваги революцію й письменники. Вони працювали над створенням тематичних літературних творів, аби жодна година важливого періоду в житті України не залишилася забутою. Тож вже після 20 лютого 2014 р. почали виходити в світ книжки про Євромайдан, серед яких – спогади, документи, збірники поезій, фотоальбоми, націоналістичні оцінки.
Віртуальна виставка документів, що містяться у фондах нашої  бібліотеки , – невеликий крок до увічнення сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Пропоновані видання розраховані на різні вікові категорії читачів та не залишать байдужим жодного з них. У книгах досліджується і документується Майдан: як історична подія, набір спільних цінностей, приклад самоорганізації і як художнє явище.

194 дні. Євромайдан очима ТСН [Текст] / гол. ред. А. Чех. – Київ : Основи, 2014. – 173 с. : іл.
Телевізійні новини живуть недовго, зазвичай уже за кілька годин поступаючись місцем більш актуальним. Проте саме вони найкраще передають дух подій, яким судилося потрапити до підручників історії. У книзі «94 дні. Євромайдан очима ТСН» за матеріалами команди телеканалу відтворюється хронологія подій Революції Гідності. Це видання – колективне бачення журналістів, операторів, редакторів і ведучих Телевізійної Служби Новин, для кожного з яких Євромайдан став не лише роботою, а й важливою сторінкою життя.
2Люди Майдану. Хроніка [Текст] / за ред. Л. Івшиної ; упоряд.: Р. Канюка, М. Семенченко, А. Жуков. – Київ : Укр. прес-група, 2014. – 238 с. : іл. – (Бібліотека газети “День”).
Фотоальбом “Люди Майдану. Хроніка” – про кожного з нас. Це добірка знакових фотографій з майдану: від найпершого вечора – до трагічних подій на Інститутській. І навіть більше. Фотореспонденти та журналісти “Дня” були у вирі подій, серед тих, хто творив Історію на головній площі країни та поза нею. Цей альбом – узагальнене відчуття Майдану безпосередніми його учасниками, – яким його побачив, зафіксував та осмислив на своїх шпальтах “День”. “Майдан вивів на авансцену української і світової історії нові українські обличчя, характери, – зазначила головний редактор “Дня” Лариса Івшина у передмові до фотоальбому. – Запам’ятаймо цей час у образах”.
3Літопис самовидців [Текст] : Дев’ять місяців українського спротиву / авт. проекту О. Забужко ; упоряд. Т. Терен. – Київ : Комора, 2014. – 311 с. : іл. – Текст укр., рос. мовами.
Від Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го по літо 2014-го – ця книжка простежує, в хронологічній послідовності, зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві. Колективний портрет «народження нації», що за кілька місяців пройшла шлях від мирного протесту до національно-визвольної війни, складено з найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, виступів в інтернеті, фрагментів новинної стрічки і т. д. Понад сотню авторів збірника, серед яких як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві «ніки», об’єднує одне: всі вони були живими свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі «включеного спостереження». Читач таким чином отримує можливість доторкнутися до історії в момент її прямого творення.
4Небесна сотня [Текст] / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова [та ін.]. – Харків : Фоліо, 2014. – 206 с., 9 арк. фот. : іл. – Текст укр., рос. мовами.
Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона – німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.
5Слабошпицький, М. Гамбіт надії [Текст] : Україна: констатації, матеріали, виклики, сподівання / М. Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2014. – 263 с. : іл.
Це книжка про Майдан. Про неможливість перемогти режим Януковича. І про нашу перемогу над режимом Януковича. І про подвиг Небесної сотні. І про те, як у війні з російськими найманцями гартується наша нація.

Немає коментарів:

Дописати коментар